Perşembe, Şubat 21, 2019
The Story of Seven

NEW YORK’TA BİR GÜNEYLİ: JACOB’S PICKLES

Jack Daniel's Distillery

Amerika’nın tartışmasız en iyi mutfağına ev sahipliği yapan Güney’in geleneksel lezzetlerini çok seviyorum. Özellikle de geçen yaz Nashville’e yaptığım seyahatten sonra! Müziği, yemeği, cafeleri ve  ikonik damıtımevi gezisini detaylıca yazmıştım.

marybobo

O gezide Lynchburg’un klasiği Miss Mary Bobo’s belki de güney mutfağının en özgün tatlarını en orijinal ritüelle bizlere ikram etmişti. O gün bugün Güney yemeklerini çok özlüyorum ve dolayısıyla New York’ta da olsam Güney yemekleri servis eden bir restoran bulunca müdavimi olmadan edemiyorum!

New York’un en sevdiğim bölgesi Brooklyn’de en sevdiğim brunch mekanlarını da önceden paylaşmıştım. Tam bir Brooklyn kızı olsam da artık yolumu Upper West Side’a düşürmek için harika bir bahanem var.  Sizleri New York’a son gidişimde keşfettiğim Jacob’s Pickles’la tanıştırmak istiyorum.

Özellikle hafta sonları gittiğinizde en az bir saat bekleme süresi var. Tavsiyem resepsiyondaki görevlilere isminizi yazdırıp numaranızı verip yakınlardan bir yerden kahvenizi alıp Upper West Side sokaklarını arşınlamanız. Yakınlardaki Colombus Avenue Bit Pazarı veya Amerikan Doğa Tarihi Müzesi (müzeyi baştan sona gezmek için yeterli vaktiniz yoksa bile müzenin yemyeşil bahçesi) bu bekleme süresini keyifli hale getirecek alternatifler. Aman telefonunuzu kontrol etmeyi unutmayın, mesaj geldiğinde yeriniz hazır demek, dönüş yoluna geçip müthiş lezzetlerin hayalini kurmaya başlayın!

Jacobs Pickle Bloody Mary

Benim için bir brunch klasiği olan Bloody Mary (Menüdeki ismi Bloody B.L.T) Jacob’s Pickles’da başlı başına bir öğün gibi servis ediliyor. Sunumuna da bayıldığım leziz Bloody Mary bardağının üzerinde yarım haşlanmış yumurta, kıtır kıtır bir yaprak marul ve çıtır çıtır bir dilim bacon ile!

Ama tabii ki sadece Bloody Mary ile doymuyoruz (Bloody Mary ile doymak!!!) Brunch menüsündeki, mekana ismini de veren turşulardan ortaya karışık söylenmeli mutlaka!

jacobspickels

Jacob's Pickle

Mekana kalabalık gidip menüden 3-4 farklı yemek söyleyip bölüşmek de Güney mutfağı geleneğini yaşatmak adına harika bir seçenek. Bir Güney klasiği olan ‘Chicken & Pancakes’in Jacob’s Pickles yorumuna bayılacaksınız. The Coop Platter ise isteğinize göre hazırlanmış yumurta ve küp küp kesilmiş patateslerle ‘kahvaltı’ beklentilerinizi karşılayacak!

Jacob's Pickle Brunch

Bu mekanı bu kadar sevmemin bir diğer sebebi ise işlerinden çok mutlu oldukları belli olan mükemmel servis elemanları! New York’a yolu düşen Jacob’s Pickles’a mutlaka uğramalı!

Jacob’s Pickles

509 Amsterdam Ave (btwn W 84th & W 85th St)

Upper West Side, York City, NY 

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Elif Tanverdi

İstanbullu mimar, blogger, gezgin, yogini, hayalperest, müzik ve sokak sanatları aşığı, festival ve parti kızı! twitter/cizenbayan | facebook/cizenbayan | instagram/cizenbayan

Leave A Response