Çarşamba, Ocak 23, 2019
The Story of Seven

ŞEHRİN ALTINA İNME ZAMANI: DÜNYANIN EN GÜZEL FOTOĞRAF VEREN 7 METROSU

londra

@eatandlovee

Şehirler, caddelerde gezmek için soğuk olmaya başladı. Güneş yeterince ısıtmıyor. Öyleyse, aşağılara inmenin tam zamanıdır!
Umarım metrosu olan bir şehirde yaşıyorsunuzdur. Çünkü kışın hikayeler insanlarla birlikte sokaklardan, cadde ve bahçelerden ayrılıp şehrin alt katlarına inerler ve insan yapımı o dev metal kabinlerin içinde seyahat ederler.

Yıllardır fotoğraf makinemle birlikte peşine düştüğüm hikayelerden biliyorum; onlar, ait oldukları insanlarla birlikte seyahat ederler, güneşlenirler, aç kalırlar, doyarlar, susarlar ve sarhoş olurlar. Ve ben de onların peşine düştüğüm günden beri onlarca ülke, şehir, sokak ve onların bana getirdiği sayısız insanla tanıştım. Bugün şunu söyleyebilirim ki, bir şehri tanımak, orada kimlerin yaşadığını görmek istiyorsanız önce metroya gidin!

Metrolar yalnızca bir yerden bir yere gitmek için değildir. O şehirde kimlerle birlikte yaşadığınızı öğrenmek içindir, ne giydiklerini, işe nasıl gittiklerini, nelere sinirlendiklerini, kibar olup olmadıklarını, kitap okuyup okumadıklarını, sevgililerine çiçek alıp almadıklarını öğrenmek içindir. O şehrin dinlediği, insanlarını heyecanlandıran müzikleri duymak için de daha iyi bir alternatif yoktur bence. Ve elbette onların hikayelerini fotoğraflamak için de eşsiz bir yerdir.

Öğrenciler, anneler, evsizler, bankacılar, yolunu kaybedenler, emekliler, sanatçılar, ayyaşlar, hırsızlar, sevgililer, evlenmeye gidenler, hapisten yeni çıkanlar, umutsuzlar ve çılgınca mutlular… Herkes oradadır. Herkesin hikayesi, yüzündeki kırışıklıkta, kafasındaki berede, paltosunun altında, çantasında, trençkotundan damlayan yağmurdadır. Bu kış, dünyanın neresine giderseniz gidin, bolca metro kullanın. Ama fotoğraf makineniz olmadan asla!

Moskova

moskova

@ibtas

moskova1

@shardinaanya

İstanbul

ist1

@justboeing

istanbul3

@aykutscnolp

New York

ny

@louise.amelie

ny1

@alisonslattery

Tokyo

tokyo

@fatbn0524

tokyo1

@encikarel

Londra

londra1

@blacknosugar_

@carlossilva76

@carlossilva76

Paris

paris

@bokoussma

@gutierrezalameda

@gutierrezalameda

Stockholm

stockholm1

@jeshoni

stockholm2

@moikropla

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Leave A Response