Pazar, Şubat 17, 2019
The Story of Seven

GALATA VE TÜNEL’DE 1 GÜN

Elif Tanverdi Ağustos 17, 2017 INSPIRING, SOCIAL Yorum yok GALATA VE TÜNEL’DE 1 GÜN

video ve fotolar: Bora Bakan

İstanbul’u karış karış gezdiğimiz video serilerinin 6’ıncısı için bu sefer Galata, Tünel ve Beyoğlu’ndaydık. Yine birbirinden güzel sokakları, mekanları, cafeleri, barları ziyaret ettik. Sabahtan gün batımına, İstanbul’un tarihi dokusunu yansıtan sokaklarda dolanırken, keyifli bir gün geçirdik. Rotamızda ilk önce “günaydın” dediğimiz yeni nesil kahvecilerden Federal Galata vardı.

Ekran Resmi 2017-08-18 15.11.43

3Y7B5893.jpg

Ardından fotoğraf dünyasının duayeni Mustafa Seven’i ofisinde ziyaret ettik, geçmiş partilerimizden kalan grafitimizi selamladık. Aynı sokakta daha o gün açılan çok cool bir antikacıyı bulunca da kapısından girmeden edemedik. Yolunuz düşerse mutlaka El Dorado Galata‘ya uğrayın. Ortaya çıktığından beri hem Türkçe hem eski türkçe kelime hazineminizi genişleten  Güzel Kelimeler Dükkanı‘na da uğradık.

Ekran Resmi 2017-08-18 15.55.14

Ekran Resmi 2017-08-18 15.54.34

Ardından yakın zamanda New York’a transfer ettiğimiz Barış Yeşilbaş’ı İstanbul’da yakaladık. Ve birbirinden yetenekli dövme sanatçılarını Tünel’deki belki de en güzel binalardan birinde, kendi yerleri Basic Ink’te ziyaret ettik.

3Y7B5808.jpg

Buralara yolumuz düşmüşken müzik aletlerine el atmadan olmaz dedik ve tabii ki Zuhal Müzik‘e uğradık, enstrumanları denedik. Zuhal Müzik, İstanbul’da enstrüman çalmaya başlayan hemen hemen herkesin ilk adımını attığı, bir şekilde ilham aldığı  yerlerden biri.

3Y7B5813.jpg

Pera’da 7-8 ay önce yeni yerinde açılan, İstanbul gece hayatının gözde mekanlarından Corridor‘da kokteylleri tattık. Biz Pera Corridor’un aydınlık, nostaljik-retro havasını ve yeni dekorasyonunu çok sevdik, mutlaka ziyaret edin deriz!

Balkon Tünel

Ardından gün batımı için buraların en güzel teraslarından ve manzalarından birine sahip Balkon‘daydık. Kokteylleri yudumlarken İstanbulu neden sevdiğimizi bir kez daha anladık. Keyifle izlemeniz dileğimizle. Cheers!

 

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Elif Tanverdi

İstanbullu mimar, blogger, gezgin, yogini, hayalperest, müzik ve sokak sanatları aşığı, festival ve parti kızı! twitter/cizenbayan | facebook/cizenbayan | instagram/cizenbayan

Leave A Response