Perşembe, Şubat 21, 2019
The Story of Seven

BOMONTİ – NİŞANTAŞI ROTASINDA 1 GÜN

 

Cizenbayan ile  The Story of Seven için 8’inci videomuzda Bomonti-Kurtuluş-Nişantaşı’ydık. Yine sokakları arşınladık, yaratıcı isimlerin ve güzel lezzetlerin peşine düştük. Güne Marika kurtuluş   güzel bir kahvaltıyla başladık, hemen ardından yaratıcı insanların yaratıcılıklarını konuşturduğu Bomontiada’nın içerisinde bulunan ATÖLYE ‘yi ziyaret ettik.

Grafiti sanatçılarının uğramadan edemedikleri  Donut Store Harbiye’de renklere hayran kaldık. Hazır sokakları arşınlarken, sokak lezzetlerini de es geçmek olmazdı. Harbiye’de yeni açılan Zula ‘da ufak bir kaçamak yaptık. Ekmeğinden soslarına kadar her şeyi el yapımı olan Zula’da sosisli ve hamburger sipariş etmeniz şiddetle tavsiye olunur… Hazır bu kadar yakınken ‘Stories On The Rock’s’ ın yaratıcısı ve çizeri M.K. Perker’i ofisinde ziyaret etmezsek olmazdı. Kutluktan Perker ile sohbet o kadar keyifliydi ki devamını Nişantaşı’nın hip mekanı Must Nişantaşı  ‘da müthiş kokteyllerle getirdik… Ardından bir kahve iyi gider dedik ve Topağacı’nın en yenisi Federal Coffee ‘de günü noktaladık.

video ve fotolar: Bora Bakan

Güne başlangıç ve kahvaltı keyfi Marika kurtuluş

Bomontiada ATÖLYE

Yaratıcı sokak sanatçılarının İstanbul’daki evi  Donut Store Harbiye

Sokak lezetlerinin şehirdeki en yenisi ödüllü şeflerin elinden çıktı:  Zula

Kokteylleri ve deneyimli bar ekibiyle Must Nişantaşı

Çizgi öykü dünyasının sınırlarımızı aşan ismi M. Kutlukhan Perker‘i Karakarga Yayınları‘ ndaki ofisinde ziyaret ettik.

Sadece kahve değil, bu sefer yemek ve kokteyl menüsüyle de Topağacı’nın en yenisi Federal Coffee

 

 

Like this Article? Share it!

About The Author

Elif Tanverdi

İstanbullu mimar, blogger, gezgin, yogini, hayalperest, müzik ve sokak sanatları aşığı, festival ve parti kızı! twitter/cizenbayan | facebook/cizenbayan | instagram/cizenbayan

Leave A Response