Çarşamba, Ocak 23, 2019
The Story of Seven

5 YAŞINDAKİ FOTOĞRAFÇI HAWKEYE

Hawkeye Huey 5 yaşında. Küçük bir kardeşi, bir annesi ve National Geographic fotoğrafçısı bir babası olan sıradan bir çocuk. Tabi, analog fotoğraf makinesi ile çektiği fotoğraflardan oluşan bir kitap çıkarmaya hazırlandığını ve Natgeo Creative’in en genç üyesi olmak üzere bir sözleşmeye imza attığını saymazsak… Hawkeye, bir fotoğraf sanatçısı olarak National Geographic’e seyahatlerinden fotoğraflar geçiyor.

Babasının kendisine hediye ettiği Polaroid fotoğraf makinesiyle Batı Amerika kırsallarında dolanıp bize, dünyanın onun boyunun yettiği yükseklikten nasıl göründüğüne dair ip uçları veren bu süper eğlenceli küçük adam, herkes için müthiş bir seyahat arkadaşı olabilir. Hawkeye ve babası belli ki seyahatleri boyunca çok eğileniyor.

Her şey babasının aldığı analog makineyle başlıyor

Amerika’nın Seattle eyaletinde yaşayan ufaklığın fotoğrafları Instagram’da 264 bin kişi tarafından takip ediliyor. Kitabı “A portrait of the American West” (Batı Amerika’nın bir portresi) ise, zaten bir fotoğrafçı olan Aaron Huey’in seyahatlerine o zaman henüz 4 yaşında olan Hawkeye’yi de dahil edip, dönüşte ona da bir fotoğraf makinesi almasıyla ortaya çıkmaya başlıyor. Bir seyahatlerinden sonra baba Huey, National Geographic’in Instagram hesabına oğlunun boynunda asılı fotoğraf makinesiyle bir fotoğrafını postluyor. Instagram’da onun çektiği fotoğrafları görmek isteyen onlarca yorumun ardından küçük fotoğrafçıya da bir Instagram hesabı açılıyor ve Hawkeye’nin çektiği fotoğraflar babasının yardımıyla tüm dünyayla yayılıyor.

Ladyman%20LasVegas-2

Babasıyla birlikte seyahat eden küçük fotoğrafçı; Batı Amerika’da Kızılderilileri, kovboyları, serserileri, kumarbazları, turistleri, vadileri, günbatımlarını fotoğraflıyor. Babasının Kickstarter üzerinde başlattığı kampanyanın hedefine ulaşmasının ardından Hawkeye’nin ilk kitabı 2016 başında kitapçılarda (şimdilik muhtemelen yalnızca Amerika’da) yerini alacak. Kitapta 18 ayda çekilen 130 fotoğraf yer alacak.

Küçük Hawkeye, Rolling Stone Dergisi’nin Top100 Instagram hesabı listesinde, yerini aldı bile! Rolling Stone onun fotoğraflarını “eşsiz ve büyüleyici” olarak tarif ediyor. Bu küçük adamın bize fotoğrafçılıkla ilgili öğreteceği çok şey var. Onu mutlaka takip edin.

Küçük adamın Instagram hesabı da şöyle:  https://instagram.com/hawkeyehuey/

Like this Article? Share it!

About The Author

Leave A Response