Pazar, Şubat 17, 2019
The Story of Seven

ÖNÜMÜZDEKİ SENE COACHELLA’YA GİTMEK İÇİN 7 ÇOK GEÇERLİ SEBEP

Sonunda çok hayalini kurduğum, dünyanın konuştuğu bir festival olan Coachella’ya gitme şansına bu sene eriştim. Kaliforniya’da Los Angeles ve San Diego’dan arabayla 2 saat mesafede, her sene iki hafta sonu üst üste gerçekleşen Coachella gerçekten Türkiye’den kalkıp gitmeye değecek pek çok özelliğe sahip. Daha önce teaser olarak yazdığım Bu Yaz Radarımıza Takılacak 7 Fesival arasında da saydığım Coachella’ya önümüzdeki sene için şimdiden hazırlıkları yapmak için 7 sebebi sizler için sıraladım:

Müzik

Coachella boşuna dünyanın en çok takip edilen beğenilen ve konuşulan festivallerinden biri değil. Line up her sene mutlaka dolu dolu oluyor. Pek çok farklı tarzın en başarılı isimleri her sene Coachella sahnelerinde boy gösteriyor. Üstelik de özellikle headliner isimlerin sahnelerine çıkan ünlü konuklar oldukça konuşuluyor. Coachealla’nın say say bitmez line up  isimler bir yana, bu seneki festivalin en çok konuşulan tarflarından biri hiç şühpesiz Guns N` Roses buluşmasıydı. Axl Rose ve ünlü gitar denince akla gelen ilk isim Slash’in beraber sahnede oldukları son konser, 1993’de River Plate Stadyumu’ndaki Buenos Aires konseriydi.

Coachella line up yoğunluğu olarak dünyada denk olduğu diğer büyük festivallere göre daha çok ismi canlı izleme şansı sunuyor. Bu ne demek hemen açıklayayım: Coachella’nın gerçekleştiği alan oldukça kompakt. Bir konserden çıkıp diğerine gitmek, hatta bir konserin yarısını diğerinin yarısını izlemek mümkün.

Alanın temizlik ve şıklığı

Şimdiye kadar pek çok festivale katıldım ve temizlik açısından şampiyonluğu Coachella’ya verdim. Festivalin  gerçekleştiği alan çok bakımlı. Ben 3 senedir Glastonbury’ye gide gele pis tuvaletlere, çamura falan alışmışım sanırım. Yemyeşil çimleri ve palmiyeleri görmek iyi geldi. Ayrıca insanlar çöpleri yerlere atmıyor. Alan gerçekten temiz ve çok şık. Bu arada yemekler de çeşit çeşit ve lezzetleri bir festivale göre çok iyi.

Kendine özgü tarzı

Temiz ve şıklık durumu sadece alan için geçerli değil. Coachella gerçekten en şık kız ve erkekleri görebileceğiniz festivallerden biri. Hatta bir kısım katılımcının müzik için değil şıklık yarışı için buraya geldiğine eminim. Olsun, bizim müzik dinlememize engel olmadığı sürece sorun yok.

Görülesi Simalar

Coachella ünlüleriyle de en çok konuşulan festival. Özellikle VIP alanda elinizi sallasanız bir ünlüye çarpıyorsunuz, Paris Hilton, Alesssadra Ambrosio, Cindy Crawford, Courtney Love bunlardan bazıları… Yanlarına gidip fotoğraf çektirmek yerine cool davranmayı tercih edin, onlarla sohbet muhabbet edin. Siz kendi kendinize selfie çekerken kazara arka planda çıkarlarsa yapacak bir şey yok tabii 🙂

İlham veren yaratıcılık

Coachella müzik olduğu kadar bir sanat festivali. Festival alanındaki dev sanat eserleri Coachella için özel tasarlanıp üretiliyor. Aynı zamanda özel poster tasarımları ve limited edition hediyelik eşyaların grafikleri de yine sanatçılara yaptırılıyor.

Özgün havası

Festivalin gerçekleştiği alan çölde yer alan bir golf kulübü. Siz bakımlı çimenler ve palmiyeler görüyorsunuz ama dışarsı çöl. Bu da gündüzleri oldukça sıcak geceleri de oldukça serin bir iklim demek. Gündüz saatlerinde festivale erken gelmek istemezseniz havuz partileri, güneşlenme ortamları sizi bekler. Festivaldeyseniz de klimalı çadırlardaki partiler popüler. Bu güzel hava festival modasına da yansıyor. Kısa şortlar, crop top’lar, tiril tiril elbiseler ve büyük şapkalar en çok göreceğiniz kostümler. Akşamsa üstünüze bir kazak ya da hırka alırsanız tamamsınız. Yağmur çamur yok! Dizinize kadar lastik çizmeler de! No bad days!

Like this Article? Share it!

About The Author

Elif Tanverdi

İstanbullu mimar, blogger, gezgin, yogini, hayalperest, müzik ve sokak sanatları aşığı, festival ve parti kızı! twitter/cizenbayan | facebook/cizenbayan | instagram/cizenbayan

Leave A Response