Pazar, Şubat 17, 2019
The Story of Seven

FİLMLERDEN ÇIKAN 7 İKONİK GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

“Nerede o eski … ” ile başlayan bir muhabbet ne zaman açılsa, insan kendini yaşlanmış hissediyor. Ve bu his aslında sanılanın aksine ruha çok iyi geliyor. Eskiden bankaların verdiği bozuk para kumbarasının açılma anında duyulan heyecan gibi. Markete gidip ne kadar abur cubur varsa toptan almanın özgürlüğü gibi. Hemen hemen aynı hisse paralel, birikmiş anılar da tadı damakta kalan güzel muhabbetleri açıyor ortaya. Nerede o eski müzikler? Nerede o eski filmler? Nerede o eski güneş gözlükleri? Sosyal medyadan çok sinema perdesinde görünenlerin popüler olduğu zamanlardan, ikonik filmlerde boy gösteren 7 ikonik güneş gözlüğünü derledik.

Thomas Crown Affair – Persol 714

ThomasCrownAffair_Persol_714

1968 yapımı The Thomas Crown Affair, Steve McQueen’in en iyi filmlerinden. Hatta kadınlara göre onun en karizmatik filmi. Ve tabii ki İtalyan gözlük markası Persol’ün de en iyi filmi. Hala aranılan  bir model olan 714, zamanla tasarım anlamında ufak değişiklikler geçirmiş olsa da yeniden satışta.

Matrix- Ve hayatımıza giren “çerçevesiz tasarım”

Matrix

What is the Matrix? Neo bu soruyu ilk kez sorduğunda cevap oldukça karışık olarak göründü. Ama oldukça basit bir cevabı da vardı. Matrix, siyah deri pardesü ve çerçevesiz siyah gözlük demekti. Saçlar da alabildiğinde parlarsa işte size Matrix’in tam tanımı!

Blues Brothers & Reservoir Dogs- Ray-Ban Wayfarer

Rayban

Efsane ne zaman başladı derseniz Jazzcı Kardeşler (Blues Brothers) ve Rezervuar Köpekleri (Reservoir Dogs) derim. En kısa yoldan “cool” görünmenin anahtarı: Wayfarer.

Top Gun- Ray-Ban Aviator

TopgunRayban_Aviator

Sadece güneş gözlüğü takarak savaş pilotu olabileceğiniz mükemmel bir dünya düşünün. 1986 yılında Tom Cruise bunun olabileceğini herkese gösterdi.

Fight Club – Oliver Peoples 523

Brad Pitt_FightClub

Her ne kadar Tyler Durden gerçekler konusunda acımasız olsa da bu  durum dünyayı toz pembe görmesine engel değil!

Terminator – Gargoyles ANSI Classics

Terminator_Gargoyies

Hasta La Vista Baby!

Scarface Bottega Veneta Aviator

ScarFace_AlPacino

Kesinlikle Al Pacino’ya en yakışan güneş gözlüğü çünkü bu model tam bir İtalyan Amerikalı.

 

Like this Article? Share it!

Leave A Response