Pazar, Şubat 17, 2019
The Story of Seven

SOKAK LEZZETLERİ

Elif Tanverdi Ocak 16, 2018 AUTHENTIC, INSPIRING, NO.7, SOCIAL Yorum yok SOKAK LEZZETLERİ

Bir süredir cizenbayan ‘la devam eden İstanbul rotamızda bu sefer konseptimiz  Sokak Lezzetleri ve en güzel eşlikçisi kokteyller. Fırsat yaratıp mutlaka uğramanız gereken bazı  lezzet durakları ve  evde yapabileceğiniz sos tarifleri için videomuzu izlemeniz yeterli. Önce mahallenin yenisi Zula İstanbul‘dayız. Kendi yaptıkları ekmekleri, müthiş yaratıcı bir sokak lezzetleri menüsü için şiddetle uğramanızı tavsiye ettiğimiz Zula, Harbiye’de adı gibi zula bir köşede.

ZULA İSTANBUL

Zula İstanbul’da Cihan Kıpçak ve Üryan Doğmuş’un sihirli dokunuşlarıyla adeta bir sanat eserine dönüşen lezzetleri hem yaratıcısından dinledik hem de Tennessee viski ile hazırlanan hardal sos tarifini sizler için derledik.

SOCRATES BİSTRO

Açıldığı günden bu yana Nişantaşı’nın kokteylleri kadar sokak lezzetleri ile de adından söz ettiren Socrates Bistro‘da ‘Kokoreç Taco’ ve ‘Yengeç Burger’ tadılması gereken lezzetlerden sadece ikisi. Bu arada ufak bir tüyo, bu lezzetlerle birlikte sizler için Tennessee viski ile hazırlanan kokteylleri de yanında sipariş etmeyi unutmayın…

DIRTY HANDS

Adından da anlayacağınız gibi  buradan elinizi kirletmeden çıkmanız imkansız, aslında parmaklarınızı da yiyebilirsiniz bizden uyarması 🙂 Dirty Hands‘te hem aradığınız lezzetleri, hem de Onur Balk’ın yeniden yorumladığı birbirinden güzel kokteylleri tadımlayabilirsiniz.

Like this Article? Share it!

About The Author

Elif Tanverdi

İstanbullu mimar, blogger, gezgin, yogini, hayalperest, müzik ve sokak sanatları aşığı, festival ve parti kızı! twitter/cizenbayan | facebook/cizenbayan | instagram/cizenbayan

Leave A Response