Pazartesi, Ocak 21, 2019
The Story of Seven

ÖZGÜN ADA MEIS’İN EN İYİ 7’Sİ

Şu günlerde, an itibari ile Kaş’taysanız dünyanın en şanslı insanlarından birisi olduğunuzu kabul etmek gerekiyor. Bir de pasaportunuz yanınızda ve vizeniz de var, bu kadar şans da olur mu diye iç geçirmemek elde değil. Tabi insan kendi şansını da zorlamalı. Kaş’ta değilseniz bile en kısa zamanda plan yapmanız bile size şans getirecektir, emin olabilirsiniz. Meis de Kaş’ın şansı olmuş. Hemen dibinde, farklı bir dekor, farklı renkler… Sizi bilmem ama ben bir adaya düşsem yanıma alacağım 3 şey yerine düşeceğim o 1 adayı tercih etmeyi seçerdim. Meis derdim.

Günübirlik Meis’e gidip Yunan Adası havası almanın tam zamanı. Günübirlik gittiğinizde bizim gibi sabah 10:00’da gidiş, akşam 23:00’de dönüş bileti ayarlamanız tavsiyesi ile, gün içinde farklı saatlerde yapılacak en iyi 7 aktiviteyi sıralıyoruz.

11:00 Mavi Mağara

Meis Mavi Mağara

Meis Mavi Mağara

Kaş’tan kalkan feribotlar 10:20’de Meis’e varıyor. 10:45’de vize geçişinizi tamamladığınızı varsayıyoruz, adanın büyüsüne kapılmadan ilk tavsiyemiz hemen Mavi Mağara’ya kişibaşı 10 Euro’ya götüren bir tekne ayarlamanız. Mavi Mağara’ya ne kadar erken giderseniz, mağarada yüzme şansınız o kadar artar. Bizden söylemesi bu mavi macera hayatınızın unutulmaz anlarından biri olacak.

12:00 Aya Yorgi Adası – St. George Beach

Meis Aya Yorgi Adası

Meis Aya Yorgi Adası

Mavi Mağara dönüşü hazır ıslakken deniz girmek, plajda yemek yemek iyi fikir. St.George Beach’de harika yemekler sipariş edeceğinize eminiz, sadece nohut köftesini atlamayın, ilginç ve güzel bir lezzet.

14:00 Osmanlı Cami Müzesi ve Arkeoloji Müzesi

no7-Meis-Muze

Meis Limanı’nı turlamak, renkli kutu kutu evlere yakından bakmak istediğinizi biliyorum, ama sabredin. Bu müzeler 15:00’de kapanıyor, gittiniz gittiniz. Pazartesi hariç her gün açıklar.

16:00 Cafe Mediterraneo

Meis Cafe Mediterrano

Meis Cafe Mediterrano

1. Dünya Savaşı sırasında İtalyan askerler bir görev için Meis adasına gelirler. Çok geçmeden adanın büyüsüne kapılır, aşık olur, savaşı unuturlar. Akdeniz’in en güzel adalarından Meis’in büyüleyici halinin anlatıldığı Mediterraneo (1991) filmi 1992’de “En İyi Yabancı Film” Oscar ödülünü almıştı. Cafe Mediterraneo filmin bir çok sahnesinin geçtiği meydanda. Meis Limanı’ndan uzaklaşınca burada Meis’de yaşamını biraz daha iyi anlıyorsunuz. Cafe’de frappe molasının tam zamanı.

18:00 Likya Mezarı

Meis Likya Mezar

Meis Likya Mezar

M.Ö.4yy’dan kalan Likya Mezarı, Kaş ve Meis’in ayrılmaz bir bütün olduğunun ispatı gibi. Merdivenlerinde Kaş manzaralı rüyalara dalabilirsiniz.

19:00 Merdivenlerden Manzara

Meis Merdiveneri

Meis Merdiveneri

Biz taksi ile adanın zirvesine çıkıp, 15–20 dakikalık bir yürüyüşten sonra mervidenlere ulaştık. Böylece her açıdan Meis ve arkasında Kaş manzarasına yeniden büyülendiğimiz anların tadını çıkararak tüm basamakları yavaş yavaş indik. Benim basamakların en tepesine çıkmaya niyetim yok derseniz, manzara size yetene kadar basamak çıkabilirsiniz. Merdivenler St. George Kilise’nin yakınında başlıyor, tabelayı göreceksiniz.

20:00 Akşam Yemeği

no7-Meis-Aksam-Yemegi

To Paragodi, Alexandra, Lazerakis… Gündüz Meis Limanı’nda bizim gibi birkaç tur atacağınıza eminiz, hangisini en çok beğenirseniz, o restorana öğleden yerinizi ayırtın. Ortam, yemeklerden daha öncelikliydi Meis’de bizim için. Kızarmış minik karidesleri siparişinize eklemenizi tavsiye ederiz.

Like this Article? Share it!

About The Author

Leave A Response