Pazar, Şubat 17, 2019
The Story of Seven

NASHVILLE ÇIKIŞLI 7 YENİ CENTİLMEN MÜZİSYEN

Hepsinin son derece kibar bir gülümsemeye, efendi bir duruşa, ‘iyi huylu’ bir ses tonuna sahip olması tesadüf değil. Son dönemde Nashville’den çıkan erkek müzisyenler, ‘country’ müziği yeniden tanımlamakla kalmıyor; ‘centilmen’ duruşları ve sözleriyle gözleri bir kez daha Nasville’a çevirtiyor.

Thomas Rhett

Duygularını en saf haliyle şarkılarına döktüğünü iddia ediyor. ‘Çıkış parçası’ olarak nitelendirmeye uygun ‘Die a Happy Man’, pek ala bu iddianın kanıtı olabilir. Bar sahnesinde duruşu da şarkı sözlerinin ruhu da şahane bir sek içmelik Amerikan viskisi tadında. Ne ‘Kuzey Işıkları’ ne Eyfel Kulesi umurundadır aşık müzisyenimizin. “Elin elime değsin yeter” diyor ‘Die a Happy Man’ parçasında kız arkadaşının gözlerinin içine baka baka. Bu bile mutlu bir adam olarak göçüp gitmesine yeterlidir zira. Bu parçasıyla, 17 hafta boyunca Billboard’un ‘Hot Country Songs’ listesinde zirvede kaldığını hatırlatalım.

Tanışma Playlist’i: 1. Die a Happy Man 2. Craving You 3. Marry Me

Michael Ray

İlk albümü 2015 çıkışlı olmasına rağmen, asıl ilgi alakayı geçen sene çıkardığı ‘Think a Little Less’ ile gördü. Listedeki müzisyenlerden ayrıştığı en belirgin nokta, şarkı sözlerine bir doz pop/R&B seksiliği katması.

Tanışma Playlist’i: 1. Think a Little Less (akustik) 2. Everything in Between 3. Get to You

Russell Dickerson

‘Yours’ hiti, bu yıl YouTube’dan en çok izlenen country parçalarından biri oldu. Kendisini, Amerikan viskini bol buzla ferah bir karışımla tüketirken hayal edebilirsiniz. Zira, tarzı kıvamı yerinde ferah bir viski kokteyli tadında. Sahne performansıyla diğerlerinden bir adım öne çıkıyor. Bu yaz, 22-23 Temmuz’da Londra’daki ‘Nashville Meets London’ festivalinde sahne alacak. Olur da yolunuz düşerse…

Tanışma Playlist’i: 1. Every Little Thing 2. Blıue Tacoma 3. Yours

Chris Lane

‘Country’ tınılarını ‘R&B’ sosuna batırmakta bir sakınca görmeyen, aşk şarkılarını neredeyse kusursuz bir Disney prensesi tadında bir sevgiliye yazan bir ‘centilmen’ o. İsminin daha çok kişi tarafından bilinmesin sağlayan ‘For Her’ şarkısının sözleri şahidimiz olsun: “Öyle bir gülüşü var ki en kötü gününü doğum günün kadar mutlu kılar / Kahkahası konfetiye benzer.”

Tanışma Playlist’i: 1. Take Back Home 2. For Her 3. Fix

Bunlar da var… Üç yeni ‘centilmen’ daha

Dylan Scott  yeni akım Nashville çıkışlı müzisyenler arasında en romantik duranı, mum ışıklı bakanı. En popüler şarkılarından ‘My Girl’de, kızının makyajsız ne kadar güzel olduğundan bahsediyor misal.

Müziğini dinleme kılavuzu, mum ışığında, iki parmak Amerikan viskisi eşliğinden ibaret olmalı. ‘Dylan’ı seven bunu da sevdi’ kontenjanından yeni alternatif country grubu LANCO’ya geçmeli.

Ve ‘Long Live Tonight’ parçalarıyla buram buram Amerikan tınısını hissetmeli, ‘Greatest Love Story’ ile de ‘lise yıllarına ve aşklarına’ dönmeli.

Son centilmen Jon Langston içinse oduncu gömleğini nasıl taşıdığı, ‘Stonger Than Whiskey’ adlı parçasının nasıl da kusursuz dikim bir Amerikan barı ‘kapatıyoruz beyler’ parçası gibi durduğunu, son single’ının yumuşak huylu bir Nashville esintisi içeren ‘Prob’ly at a Bar’ olduğunu söylememiz kafi olmalı.

Siz anladınız…

Like this Article? Share it!

About The Author

Leave A Response