Pazar, Şubat 17, 2019
The Story of Seven

7 EL YAPIMI ENTERASANLIK!

Onur Yüksel Mart 28, 2016 AUTHENTIC, NO.7 Yorum yok 7 EL YAPIMI ENTERASANLIK!

Gelecek ile ilgili tahminler ha geldi ha gelecek derken zaman da bize hissettirmeden geçiyor. Back to the Future’da görüp baba bana bunu al dediğim havada süzülen kaykay için, babamın daha o çıkmadı çıkınca alırız demesi üzerinden 27 sene geçti. Hala çıkmadı. Yeni yeni çıkacakmış gibi bir kaç demo çıksa da ortalıkta dişe dokunur bir şey yok malesef. İkinci sırada ise robotların dünyayı ele geçirmesi var. Ve işte asıl soru geliyor. Robotlar dünyayı ele geçirince el yapımı kavramı ne olacak?

Bizim gibi eli kolu olan robotlar üretim sürecinde yerini aldığında elleri ile yaptıkları ürünlere yok bu olmaz mı diyeceğiz? Tabi ki hayır. Onlar da el yapımı sayılır kanımca, sadece çok hızlı üretildiği için fiyatlarda düşme olur. Ama bu varsayımlarla bir yere varamadan hemen hali hazırda duran, keşke benim olsun diyeceğim 7 el yapımı ürünü The Story of Seven’a yazdım.

Dmitry Kalmykov’un dövmeli yüzükleri

Rus tasarımcı Dmitry Kalmykov’un dövmeli yüzükleri old skull dövme tarzını sevenler için. Her yüzüğü ayrı ayrı işleyen Dmitry’nin işleri için Facebook ve Instagram sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Yeni yeni tanıttığı magnetleri de es geçmemek lazım. Eğer hazır tasarımları beğenmediyseniz yüzüklere istediğiniz dövmeleri de işliyor. Fiyatı 200 dolar.

Instagram: www.instagram.com/dmitry_kalmykov/

Facebook: www.facebook.com/MITREY.KALMYKOV

kalmykov dmitri

 

 Sir Henry Hate sunar…

henry

Dövme yaptırmaya karar verdiğinizde sol kola mı, sağ bileğe mi yoksa sırta mı sorularına eklenecek bir kaç seçenek daha varmış. Hangi ayakkabıya ya da hangi mataraya ? İngiliz ayakkabı markası Oliver Sweeney’in yine İngilizlerin ünlü dövme sanatçısı Henry Hate ile bilikte sunduğu kişiselleştirebilir koleksiyon şuradan ulaşılabilir.

Instagram: https://www.instagram.com/henryhatestudio/

https://www.oliversweeney.com/pages/sweeney-tattoo

Retro Scooter’dan koltuklar..

İspanyol tasarım stüdyosu Bel&Bel’in sizi hep yolda hissettirecek koltuklarına hazır mısınız? Efsanevi İtalyan Scooter markası Vespa’nın 1980 model parçalarından oluşan el yapımı koltuklara sahip olmak için şuradan devam edebilirsiniz:  http://belybel.com/bel-bel-scooter-chair/ 

İstediğiniz renk ve tasarıma ekleyeceğiniz farklı dokunuşlarla çok geniş bir yelpaze sunuyor.

retro Untitled

Kağıt safari

Alman tasarımcı Wolfram Kampffmeyer’ın 3D modelleme ve ince hesaplar sonucu tasarladığı polihonal kağıt heykeller odanın duvarını sergi alanına çevirmek için ideal. Eski safari hatıraları vahşetinden uzak, daha renkli bir dünya da mümkün pek tabi.

Hem sipariş hem de sanatçının sergilerini takip etmek için:

http://www.paperwolf.de/

https://www.etsy.com/people/Paperwolfsshop

 

kagıt2 kagt

Bir tahta dört tekerler…

Berlinli Kardeşler Marco ve Sven Gabriel’in projesi Förster. Yekpare ağaçtan oluşan kaykay hızlı montaj ile yola çıkmaya hazır. Sadece gitmek için değil evde aksesuar olarak da leziz!

http://www.svengabriel.com/foerster-skateboard-by-marco-sven
teker

 

Işık saçan şişeler…

Kaliforniya merkezli Moonshine Lamp Co. dibi görülmüş şişeleri atmıyor, bilakis biriktirip mekana ışık olmasını sağlıyor. Jack Daniel’s şişelerinden, vintage görünümlü ampüller kullanarak yaptığı lambalara buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizin fikilerinizi de dinliyor istediğiniz tasarım lamba için de ellerinden geleni yapıyorlar. Fiyatları 90 dolardan başlıyor  https://www.etsy.com/shop/MoonshineLamp 

şişe ısık

Başka boyuttan gelenler…

İsrailli seramik sanatçısı Ronit Baranga’nın rahatsız edici, bir o kadar da ilgi çekici serisi body of work. Kahvenizi içerken ya da yemeğinizi yerken sizinle dudak dudağa gelecek seramikler istiyorsanız siz de biraz rahatsızsınız, aramıza hoş geldiniz. Gerçekçi ağızlar, parmaklar ve tabaktan çok başka bir boyuttan açılmış kapı görünümlü bardaklar tabaklar için:

https://www.facebook.com/Benyamini-Contemporary-Ceramics-Center-406260776163721/

pors2 pors

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Like this Article? Share it!

Leave A Response